От 18.05.2026 г. в класните стаи на НТБГ има еко кошчета за разделно събиране на пластмасови бутилки и кенчета. Те са подарък на училището във връзка с продължаващото му участие в инициативата „Екоклас – планетата за нас“ – образователна и екологична кампания, организирана от ЕКОПАК България съвместно със Столичната община.

Кошчетата бяха сглобени от 9. Б клас под ръководството на г-жа Антония Янкова – преподавател по биология и здравно образование.