
На 18.02.2026 г. в НТБГ се проведе Деветото състезание по първи чужд език „Ние знаем повече“. В него учениците от 8. клас представиха държава или град, чийто език изучават.
След оспорвана надпревара първото място си разделиха 8. „а“ и 8. „к“ клас с преподаватели г-жа Лариса Стефанова и г-жа Мария Тодорова. Победителите представиха Австралия и Сингапур.
Втори се класира 8. „б“ клас, който под ръководството на г-жа Тихомира Кръстева разказа за гр. Мюнхен.
Трето място заеха отборът на 8. „в“ клас и г-жа Афродита Сариева. Френскоезичната паралелка говори за Париж.
Призът за най-добро владеене на чужд език бе връчен на 8. „з“ и г-жа Магдалена Найденова за материала за Москва.
За най-оригинално представяне на държава журито отличи 8. „е“ и г-жа Даниела Стоянова. Тимът разказа за известни певци от Испания и Латинска Америка.
Грамотата за най-добра мултимедийна презентация бе връчена на 8. „г“ клас и г-жа Любица Баядсе. В контекста на годишнината от гибелта на Левски осмокласниците говориха за лъва като символ в английската и в българската култура.
8. „ж“ клас и г-н Юрий Рахнев бяха отличени за най-добра екипна работа след представянето на Нигерия.
Втората рускоезична паралелка – 8. „д“, бе наградена за най-съдържателна презентация. Учениците и г-жа Нинел Атанасова разходиха присъстващите виртуално из Санкт Петербург.
Грамота за най-оригинална тема взе 8. „и“ клас с преподавател Екатерина Терзийска. Държавата, предпочетена от отбора, беше Нова Зеландия.
Директорът на НТБГ – г-жа Диана Стоянова, отбеляза, че всички са победители, щом са в залата и участват в състезанието.
