
Кристиян Кристиян Костов и Лора Николаева Кирилова от 10. Ж клас бяха представителите на НТБГ на седмото издание на Софийския ученически съвет.
Отвореното заседание на Общото му събрание се проведе на 16.05.2026 г. в Американския център на Софийската градска библиотека.
Форумът се реализира чрез инициативата „Ученическото самоуправление: познат механизъм, решаващ новите проблеми“. Основната му цел бе да се създаде пространство за открит диалог между ученици, институции и младежки организации, в което юношите да споделят своите идеи за подобряване на училищната среда.
Десетокласниците се включиха активно в дискусиите по следните ключови теми:
- гласност на учениците и комуникация при вземане на решения;
- подкрепа на ученическите съвети от училищното ръководство;
- превенция на различни зависимости (наркотична, тютюнева, екранна и др.);
- справяне с тормоза и агресията сред подрастващите;
- гражданска ангажираност на младежите.
