
На 11.05.2026 г. в НТБГ бяха връчени наградите на класовете победители в инициативата „Екоклас – планетата за нас“ – образователна и екологична кампания, организирана от ЕКОПАК България съвместно със Столичната община. До 30.04.2026 г. всички паралелки събираха смачкани кенчета и пластмасови бутилки. Кантарът отреди първенство за 10. В, 8. Е и 9. В клас. Те бяха отличени с ваучъри за билети за кинопрожекция.
Кампанията има за цел да насърчи отговорното отношение към околната среда и да покаже, че когато се работи в екип, може да се постигне реална промяна.
