От 29. до 31.05.2026 г. Националната спортна академия в София бе домакин на Държавното първенство по фехтовка. В рамките на три дни 122 състезатели от 16 клуба от цялата страна демонстрираха своята подготовка.

Във втория ден при мъжете на сабя Никола Огнянов Меицов, ученик от 11. З клас в НТБГ, е втори. В последния ден в отборните надпревари в същата категория гимназистът е сребърен медалист със свои съотборници от ФК „Свечников“.